5
(1)

Projektowanie stron internetowych – dlaczego warto posiadać stronę?

lut 15, 2023 | Strony internetowe

Projektowanie stron internetowych jest jednym z najważniejszych elementów współczesnego marketingu. W dzisiejszych czasach każda firma, niezależnie od wielkości czy branży, powinna mieć swoją własną stronę internetową. Jest to niezbędne, aby móc dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i wypromować swoje usługi czy produkty.

Odkąd tylko internet zaczął się rozwijać i docierać do coraz szerszego grona odbiorców, firmy dostrzegły ogrom możliwości w posiadaniu własnej strony internetowej, która dawała im możliwość dotarcia do potencjalnych klientów i osób zainteresowanych usługami czy produktami, oferowanymi przez firmy. Strona www stała się niezaprzeczalnie znakomitą wirtualną wizytówką firmy, dostępną dla użytkowników internetu przez 24h/dobę. Rozwój technologiczny pozwalał na coraz to lepsze i doskonalsze techniki prezentacji swojej strony, a także bezpośrednią sprzedaż i zautomatyzowane funkcje, które ułatwiły użytkownikom i klientom pozyskiwanie informacji o firmie oraz jej produktach i usługach.

Projektowanie stron internetowych stało się czymś powszechnym i dostępnym dla każdego a także tym, z czego powinien skorzystać każdy przedsiębiorca, aby móc być widocznym w internecie dla ogromnego grona użytkowników.

📝  Spis treści

Projektowanie stron internetowych Warszawa

🔹4 najważniejsze powody, dlaczego warto mieć stronę dla swojej firmy.

 

 1.  Wizerunek firmy – Strona internetowa to wizytówka firmy. Jest to miejsce, w którym pierwszy raz poznają nas potencjalni klienci. Dlatego ważne jest, aby strona była estetyczna, przejrzysta i łatwa w nawigacji. Dzięki temu, nasza firma będzie wyglądać profesjonalnie i zachęcać do współpracy.
 2. Dostępność informacji – Strona internetowa to miejsce, w którym klienci mogą znaleźć wszystkie potrzebne im informacje na temat naszej firmy. Mogą to być np. opisy produktów czy usług, dane kontaktowe, godziny otwarcia itp. Dzięki temu klienci nie muszą tracić czasu na poszukiwanie informacji w innych miejscach.
 3. Możliwość pozyskania nowych klientów – Strona internetowa pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu możemy pozyskać nowych klientów, którzy w innym przypadku nigdy by o nas nie usłyszeli. Warto zadbać o właściwą optymalizację strony, aby była ona widoczna w wynikach wyszukiwania i była atrakcyjna dla użytkowników.
 4. Możliwość przedstawienia oferty – Strona internetowa to doskonałe miejsce do przedstawienia naszej oferty. Możemy tam umieścić opisy produktów czy usług, a także zdjęcia czy filmy.

🔹Kto powinien zająć się zaprojektowaniem i stworzeniem strony internetowej dla firmy?

Wybór wykonawcy strony internetowej zależy od kilku czynników, takich jak budżet, poziom skomplikowania projektu, potrzeby specjalistycznych funkcjonalności, czasu realizacji, itp.

Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, warto zwrócić się do specjalisty lub firmy zajmującej się tworzeniem stron www. Możesz poszukać firmy, która znajduje się w Twoim mieście albo wybrać firmę znajdującą się w dowolnym miejscu w Polsce. Projektowanie stron internetowych wykonuje się w ogromnej większości przypadków całkowicie zdalnie, a komunikacja pomiędzy firmą wykonująca projekt strony internetowej a klientem, który wykonanie strony zamawia, odbywa się przeważnie drogą mailową i telefonicznie.

Wszelkie materiały potrzebne do budowy strony internetowej, osoba zamawiająca przesyła e-mailem lub np. za pośrednictwem dysków znajdujących się w chmurze lub specjalistycznych usług specjalizujących się przesyłaniem plików takich jak np. WeTransfer, który pozwala za darmo na przesłanie dużej ilości plików, które mogłyby być trudne lub niemożliwe do przesłania za pomocą zwykłego maila.

🔹Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy strony internetowej?

Przy wyborze wykonawcy warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, portfolio wykonanych wcześniej projektów, opinie klientów oraz ceny za usługi. Cena jednak nigdy nie powinna być ostatecznym czynnikiem decydującym o wyborze wykonawcy. Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się jakość realizacji strony, oraz jakość obsługi, w co wchodzi również dobry i szybki kontakt z firmą wykonującą stronę, oraz dobry kontakt również po wykonaniu strony. To bardzo istotne, abyś nie został sam ze stroną, a w razie problemów technicznych, czy chęci zmian lub rozbudowy strony, mógł liczyć na dalszą i rzetelną współpracę ze strony firmy, które zleciłeś wykonanie strony internetowej.

Przed podjęciem decyzji warto także zobaczyć, jakie są terminy realizacji, jakie są procedury w przypadku zmian w projekcie, jakie są warunki płatności itp. Aby mieć pewność co do wspólnych ustaleń i uzgodnień przed realizacją strony internetowej, obie strony – wykonawca i zamawiający, powinni podpisać umowę, która prezentować będzie warunki współpracy jak również specyfikację projektu, czyli plan działania, spis wszystkich funkcji jakie ma posiadać strona, oczekiwania klienta co do wyglądu i kolorystyki strony, oraz wszelkie inne wspólne ustalenia. To pozwoli uniknąć nieporozumień i zorganizuje pracę wykonawcy.

Cena jednak nigdy nie powinna być ostatecznym czynnikiem decydującym o wyborze wykonawcy. Pamiętaj, że przede wszystkim liczy się jakość realizacji strony, oraz jakość obsługi.

Dlaczego warto stworzyć stronę internetową na WordPress?

🔹Dlaczego warto stworzyć stronę internetową na WordPress?

Strona www WordPress jest bez wątpienia bardzo dobrym wyborem dla wielu osób i firm, ze względu na szereg korzyści, które oferuje. Oto kilka z nich:

 1. Łatwość użytkowania: WordPress ma prosty interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe tworzenie i zarządzanie treścią.
 2. Duża społeczność i wsparcie: WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią na świecie, co oznacza, że ​​istnieje wiele zasobów, forów i społeczności, które oferują wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.
 3. Wiele szablonów i wtyczek – oferuje szeroki wybór szablonów i wtyczek, które pozwalają na łatwe dostosowanie strony do swoich potrzeb.
 4. System ten jest SEO-friendly, czyli jest przyjazny dla wyszukiwarek, co oznacza, że ​​można łatwo zoptymalizować stronę pod kątem wyszukiwarek i poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Jeśli myślisz o późniejszym pozycjonowaniu swojej strony w wyszukiwarce Google, to warto rozważyć wykonanie strony właśnie na tym systemie.
 5. Bezpieczeństwo: WordPress jest regularnie aktualizowany, co pozwala na łatwe łatanie luk w zabezpieczeniach i minimalizowanie ryzyka ataków.

🔹Od czego zależy koszt budowy strony internetowej?

Koszt zaprojektowania i wykonania strony internetowej uzależniony jest od kilku różnych czynników. Pamiętaj, że strona internetowa będzie wizytówką i przedstawicielem Twojej firmy w internecie, dlatego wykonanie strony internetowej powinieneś/powinnaś traktować jak inwestycję, nie zaś jak przymusowy wydatek. To jak będzie wykonana technicznie i graficznie, ma bardzo duże znaczenie w kontekście postrzegania jej przez przyszłego odbiorcę, który może zostać także twoim klientem. Łatwość nawigacji, spójność elementów, czytelność tekstów, to wszystko przekłada się na to, jakie wrażenie strona wywrze na użytkowniku odwiedzającym stronę i jak tym samym postrzegać on będzie Twoją firmę.

Warto zdać się na doświadczenie wykonawcy, wdrożyć na stronę elementy, które przyciągną uwagę i które będą użyteczne.

Poniżej kilka czynników, które mają wpływ na koszt budowy strony internetowej.

 1. Złożoność projektu: Im bardziej złożona jest strona, tym więcej czasu i wysiłku będzie potrzebne do jej wykonania, co może wpłynąć na koszt.
 2. Funkcjonalności: Dodanie specjalnych, indywidualnych i niestandardowych funkcjonalności, może zwiększyć koszt projektu.
 3. Design: Projektowanie graficzne może być kosztowne, szczególnie jeśli wymaga ono spersonalizowanych elementów.
 4. Liczba podstron: Im większa liczba podstron, tym więcej pracy będzie wymagane do zaprojektowania i zbudowania strony, co może wpłynąć na koszt.
 5. Czas realizacji: Im krótszy termin realizacji, tym większe koszty związane z dedykowaną pracą programisty i projektanta.
 6. Doświadczenie wykonawcy: Doświadczenie i umiejętności wykonawcy projektującego stronę internetową, również mogą wpłynąć na koszt.

Wszystkie powyższe kwestie powinieneś koniecznie uzgodnić z wykonawcą, jeszcze przed rozpoczęciem prac nad stroną. Dopiero szczegółowe omówienie Twoich oczekiwań, wymagań i wizji, pozwoli wykonawcy na oszacowanie kosztów realizacji strony internetowej oraz sporządzenie specyfikacji, która stanie się planem budowy strony. Nie wahaj się pytać, prosić o poradę.

Jeśli zdecydujesz się na zamówienie projektu u mnie w firmie Webroom, z przyjemnością doradzę Ci i podpowiem, co warto wprowadzić na stronę i co i w jaki sposób wykonać.

Skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy. Wszystkie wyceny są całkowicie niezobowiązujące i darmowe. Jeśli się zdecydujesz, będzie mi niezmiernie miło współpracować z Tobą.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 5 / 5. Ocena artykułu: 1

Brak głosów. Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Spodobał Ci się mój artykuł?

Udostępnij go w serwisach społecznościowych!

Przykro mi, że ten artykuł nie był dla Ciebie przydatny 🙁

Możesz pomóc mi ulepszyć artykuły.

Powiedz mi, co mógłbym poprawić w tym artykule?